FANDOM


„Kozde zieli jest na cosik! Matka Bosko, ki chodziła nosomprzód po świecie, to zbiyrała wsyćki zieli i kozdemu godała, na co ono mo być. Jaze znasła pyrzówke, no i kciała jom urwać. Nale berdyjo pyrzówka jest tako ostro, ze se Matka Bosko całuski rence urzła na nij. No i nie wziyna ji... Temu tes pyrzówka nie jest zodne zieli, na nic nic pomoze.“ (Wiktoria Caputa, I. 70. Wieprz, Żywiecczyzna, Gronie 1938 )

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki