FANDOM


Yolanda - córka księcia Dreux. W roku 1284 roku poślubiła starszego od niej Aleksandra III, stając się jego ostatnią nadzieją na spłodzenie następcy (po śmierci następców tronu i pierwszej żony Małgorzaty). Jednakże w czasie rutynowej narady zwołanej do zamku Edynburgh Aleksander postanowił odwiedzić młodą żonę. Traf chciał, że była to noc, wiał silny watr, a Aleksander był prawdopodobnie po kilku kieliszkach francuskiego wina. Znaleziono go rankiem, u podnóża stromego klifu. Yolanda po śmierci króla natychmiast obwieściła, że jest w ciąży. Odczekano kilka miesięcy z nadzieją, że być może jest to prawda. Kiedy jednak stało się oczywiste, że to jedynie jej pobożne życzenie, kraj stanął na krawędzi bezkrólewia. Ostatnią nadzieją na kontynuację rodu Kennethów była "Panna Norweska" - mała Małgorzata, wnuczka Aleksandra III.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki