FANDOM


Włodzimierz Jegorowicz Makowski - malarz rosyjski (1846 — 1920), brat Konstantego, ur. w Moskwie, zm. w Petersburgu. Podobnie jak brat, kształcił się w Moskwie i Petersburgu. Malował obrazy rodzajowe, odznaczające się siłą ekspresji i dużą prawdą w wyrażaniu twarzy i typów ludzkich, m.in. „Chłopacy wiejscy przy koniach", „U sędziego", „Rozmowa", „Gracze" itd., które nadzwyczaj się podobały publiczności rosyjskiej. Do najlepszych jego obrazów zaliczane są sceny z życia Ukrainy, jak „Jarmark". Galeria Tretiakowska w Moskwie posiada ok. 50 obrazów artysty.(Encyklopedia Powszechna Ultima Thule)
Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki