FANDOM


Suszona płetwa rekina - istnieją dwie postaci tego produktu: ze skórą i bez skóry. Na drugą postać tego tradycyjnego chińskiego specjału składają się wyłącznie jadalne części, które należy umyć i moczyć 12 godzin przed rozpoczęciem gotowania. Specjalistami w przyrządzaniu płetwy rekina są kantończycy.

Mówi się, że pierwszym Europejczykiem, który skosztował płetwę rekina w rosole był Marco Polo. Danie to jednak znane jest od dobrych 2 tysięcy lat. Płetwa rekina uważana jest w Chinach za produkt o właściwościach uzdrawiających, ma bowiem poprawiać ukrwienie, przyspieszać regenerację tkanki i w ogóle uodparniać przeciw chorobom. Ten bardzo drogi specjał obowiązkowo gości na wszystkich wystawnych chińskich bankietach.

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki