FANDOM


Majestat - po łacinie maiestas, dosłownie najwyższa cześć. Za republiki rzymskiej najwyższa władza i godność całego narodu rzymskiego. Poczynając od Tyberiusza przeniesiona na cesarza rzymskiego.

Crimen laesae maiestatis — obraza majestatu narodu rzymskiego, następnie cesarza, była przez prawo bardzo surowo karana. W średniowieczu przejęli tytuł maiestas cesarzowie rzymscy nacji niemieckiej, po wojnie 30-letniej wszyscy cesarze i królowie europejscy. Książętom, nawet panującym, nie przysługiwał. Korzystały natomiast z niego małżonki królów i cesarzy. (Encyklopedia Powszechna Ultima Thule)
Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki