FANDOM


Kuchnia - izba przeznaczona do przyrządza­nia potraw. Dobra kuchnia powinna być jasna, obszer­na, w lecie chłodna, zatem zwrócona ku północy lub płn.-wschodowi, łatwo dostępna z sieni, opa­trzona wodociągiem i zlewem, dobrze przewie­trzana i bezpieczna od pożaru, obok paleniska za­tem podłoga winna być pokryta blacha, albo utworzona z płyt kamiennych.

Same paleniska są różnej konstrukcji, a wprowadzenie nowych materiałów opałowych, jak benzyny i gazu, dało podnietę do budowy wielu przyrządów kuchen­nych.

Kuchnia oznacza też sposób przyrzą­dzania potraw i produkty kucharstwa, dlatego "dobra kuchnia" znaczy to samo, co potrawy dobrze przyrządzone. W tym też znaczeniu mówi się o kuchni narodowej, jako o cechach potraw i sposo­bach ich przyrządzania w różnych krajach, jak kuchnia polska, litewska, francuska, angielska. SO

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki