FANDOM


Krynolina

Stroje damskie

Niedawno świat cały został poruszony wieścią, że wszechwładna moda nakazuje dla niewiast odzienia tak wąskie, że aż przypominają strój męski. Obecnie znów chodzą pogłoski, że moda z jednego głupstwa wpadając w drugie, przypomniała sobie o krynolinach, jakie noszono w połowie zeszłego wieku i — zacznie poszerzać suknie niewieście, z początku niewiele, z czasem coraz więcej, aż wystroi niewiasty tak, że będą podobne do balonów. Zobaczymy! Obrazek nasz przedstawia z lewej strony strój, jaki niewiasty nosiły w połowie zeszłego wieku; z prawej zaś strój, jaki ma być modny podczas nadchodzącej zimy.

Dodatek Ilustrowany, 1911

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki