FANDOM


Detroit (wym. ditrojt), m. w Stanach Zjednoczonych w stanie Michigan, 455 km na wschód od Chicago, nad rzeką Detroit, głęboką i dostępną dla największych statków, łączącą jezioro Erie z jeziorem Clair, które znów przez rzekę Clair łączy się z jeziorem Huron.

Dzięki temu położeniu Detroit stało się jednym z najważniejszych ośrodków handlowych Stanów Zjednoczonych. Posiada olbrzymi park (Grand Circus), z którego rozchodzą się na wszystkie strony szerokie, zadrzewione ulice, z licznemi wspaniałymi gmachami publicznymi. Miasto prowadzi olbrzymi handel zagraniczny (głównie z Kanadą i Wielką Brytanią); tonaż roczny statków przekracza 50 mln ton. Najważniejsze produkty handlu: zboże, mięso (wieprzowina), drzewo, miedź. Dzięki świetnym komunikacjom i możliwościom handlu rozwinął się wspaniale przemysł, przede wszystkim maszynowy (na pierwszem miejscu samochody, 26 wielkich fabryk z największą w świecie fabryką Forda), chemiczny i mięsny. Młyny, tartaki.

Miasto zostało założone w XVII w. przez Francuzów. W 1870 r. miasto liczyło niespełna 80000 mieszk., w 1920 r. już 99.4000, w 1927 — 1334500 mieszk. UT

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki