Fandom

Encyklopedia tradycji

Bambuk

1597stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Bambuk - kraj we francuskim Sudanie, pomiędzy rzekami Senegalem i Faleme. Klimat niezdrowy, ale doliny niezwykle żyzne. Drzewa pospolite w zachodniej Afry­ce osiągają tu nadzwyczajną wielkość. Ol­brzymie stada dzikich byków pasą się na wzgórzach; dużo dzikich zwierząt. Ruda żelazna, złoto. Mieszkańcy Mandingo sły­ną z okrucieństwa. Jest ich ok. 800000. UT

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki