FANDOM


bajka - wyraz ten ma dwojakie znaczenie. W potocznej mowie oznacza nieprawdę, plotkę, w ogóle rzecz zmyśloną; stąd też ten, kto plotkarskie wieści rozszerza, nazywany jest bajczarzem.

W znaczeniu książkowym bajka oznacza utwór wierszem lub prozą, który ukrywa w sobie, pod zmyślonym obrazem ludzi lub zwierząt, jakąś prawdę moralną na pożytek czytelnika. Treść bajki jest zazwyczaj krótka i zwięzła, a twórca tego rodzaju nazywany jest bajkopisarzem. U nas najpiękniejsze bajki pisali Ignacy Krasicki, Franciszek Morawski, Adam Mickiewicz i Stanisław Jachowicz.
"Encyklopedia Macierzy Polskiej" zobacz opis: EMP.

Prawdopodobnie cały tekst Encyklopedii Tradycji w pochodzi z jakiegoś starego czasopisma, przedwojennej książki lub którejś ze starych polskich encyklopedii, słownika wydanego przed II wojną światową (na końcu tekstu powinien się znajdować się odsyłacz do odpowiedniej książki lub czasopisma). Tekst nie był poprawiany pod względem merytorycznym i dlatego nie jest aktualny.

Możesz go uaktualnić, oddzielając swój komentarz lub obszerniejsze hasło linią ciągłą (-----), ale hasła oryginalnego NIE ZMIENIAJ - pamiętaj, że ET to przede wszystkim miejsce przechowywania starych, nieaktualnych haseł encyklopedycznych.

PAMIĘTAJ: Ten tekst to ciekawostka i nie nadaje się na ściągawkę do szkoły i nie powinien też być traktowany jako jedyne źródło wiedzy na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki